Kilka ciekawostek z Pozycjonowania

Porady z zakresu Pozycjonowania

Wielu klientów zadaje mi to samo pytanie od bardzo dawna: " Panie Mateuszu co pan proponuje zrobić, żeby Pozycjonować stronę na słowo pozycjonowanie gorzów ?".

No cóż w tym temacie myślę, że każdy Pozycjoner ma wiele do przekazania swojemu klientowi ale czy klient nas zrozumie? Ostatnio pozytywnie zaskoczony coraz większym obeznaniem klientów temacie Pozycjonowania mogę stanowczo stwierdzić, że tak. Według mnie objaw ten jest jak najbardziej prawidłowy, w końcu człowiek chce wiedzieć na co idą jego pieniądze i czy osoba zna się na tego typu usłudze.

Ale wracając do pytania mogę zawsze stwierdzić, że jest coś do zrobienia przy stronie klienta. Ostatnio nawiązałem współpracę z nową klientkom, której strona była już "pozycjonowana" przez dłuższy czas jednak z braku wyników zrezygnowała z usług pewnej firmy.  Wcale się nie dziwię, że nie było efektów jeśli zacny pozycjoner nie raczył stworzyć nawet pliku dla robotów, nie wspomnę już o mapie strony itp.

Zastanawiam się za co takie osoby biorą pieniądze? Wciskają ludziom dobrą bajeczkę, podpisują umowę i już nic nie robią? Niestety nie udało mi się jeszcze odpowiedzieć na to pytanie 😉

Piszę ten post z myślą o klienta, którzy może go przeczytają i zastanowią się czy ich Pozycjoner robi właściwą robotę. Panie i panowie jeżeli chcecie kupić taką usługę bądź już to zrobiliście sprawdźcie czy wszystko jest w porządku. Dowiedzcie się co będzie bądź czy jest już zrobione. Kilka koniecznych rzeczy o których często zapominają pseudo seowcy.

1) Stworzony plik robots.txt

2) Mapa strony (sitemap.xml)

3) Przyjazne URL

4) Opis, tytuł i słowa kluczowe strony

5) Dobrej jakości teksty

6) Znaczniki alt przy obrazkach

7) Nagłówki ( H1, H2)

Dowiedzcie się również czy wasza strona posiada odpowiednie kodowanie i jest dobrze linkowana wewnętrznie.